PROGRAM 11 noiembrie 2019 -17 noiembrie 2019

Ora luni 11 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu
Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 (Redifuzare)*Prima parte

“Magazin al.. faptelor bune!”

El va aduna laolaltă “Români de 10”, care s-au remarcat prin performanţe notabile şi gesturi emoţionante, mulţi dintre ei nefiind persoane publice. Într-un show spumos, în care vor fi promovaţi cei mai valoroşi cetăţeni ai României, poveştile emoţionante, exemplele de urmat şi divertismentul de calitate se vor întâlni, la TVR.

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
12:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 (Redifuzare)* Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Observatori la Parlamentul European

Producator Ioan Stavre

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

*În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia "pulsul străzii"

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producători si realizatori: Radu Dănilă şi Cristina Dănilă

15:00 Cantec si poveste

* Studioul teritorial Cluj

Producator Radu Anghel

15:55 Diaspo radar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Memorialul Durerii - o istorie care nu se învaţă la şcoală

*Reeducarea de la Piteşti-drama unei generaţii

Un serial produs de TVR în parteneriat cu APTR şi Fundaţia Culturală „Memoria”-Argeş.

Redactor Doina Teodoru

Producător Alexandru Munteanu

Realizator Lucia Hossu Longin


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
16:50 Discover Romania

* Ştefan Bănica senior(ziua de naştere)

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

*Talk-Show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00 5X5minute de istorie..Best of

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Ştefan Bănica senior(ziua de naştere)

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Avocatul dvs

Moderator Angela Avram

Jurnalist Aura Iosif

Producător Angela Avram

01:00 Cantec si poveste

(.R)

Studioul teritorial Cluj

01:55 Diaspo radar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 *(Prima parte )

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:00 Femei de 10, bărbaţi de 10

Femei de 10, bărbaţi de 10 * Partea a II-a

“Magazin al.. faptelor bune!”

Prezintă Marina Almăşan

Producător Marina Almăşan

Realizatori: Dana Grigore şi Elena Cristescu

Redactori: Laura Demeter, Costin Teodorescu, Mirela Goldic

Coproducţie TVR-SC CONTERA MEDIA SRL


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:55 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora marţi 12 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directa Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directa Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune direct Chişinău

10:00 Editie speciala

Sedinta Parlamentului, unde va fi dezbatută motiunea de cenzura depusa de PSRM impotriva Guvernului Sandu, care si-a asumat raspunderea pentru proiectul privind modificarea Legii Procuraturii.

Invitat: Anatol Ţăranu, analist politic

Transmisiune directa

Atentie editia speciala sepoate prelungi pana la ora 13,00 !!!

12:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu
Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Izolati in Romania

Producator Dite Dinez

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

*În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia "pulsul străzii"

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producători si realizatori: Radu Dănilă şi Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

*Studioul teritorial Tg.Mureş

* Festivalul ”Mureș, dorurile tale”

Moderator Cristian Ţăran

Producător Vasile Braic

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Profesionisti

Producator Eugenia Voda

16:50 Discover România

* Silvia Popovici

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

*Talk-Show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* 5X5 minute de istorie

*Best of

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover România

* Silvia Popovici

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Investiţi în România!

Moderator şi producător SORIN BURTEA

TEMĂ ŞI INVITAŢI:

REŞIŢA RENAŞTE CU AJUTORUL INVESTIŢIILOR

· IOAN POPA-primar Reşiţa · DORU DINU GLĂVAN-preşedinte Uniunea Ziariştilor Profesionişti din România

Moderator şi producător tv Sorin Burtea
Jurnalişti tv: Raluca Amzăr, Ana Maria Ghiur, Roxana Segneanu şi Răzvan Onesa

Regizor tv Manuela Apostol

Editor coordonator Cristina Leorenţ

01:00 Cantec si poveste )R
01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00 Cap compas

Producator Elena Dinu

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton Producător tv Monica Ancuța

04:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora miercuri 13 noiembrie 2019
06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Natură şi aventură

* Ediţia 7

Pescuit de păstrăv pe Râul Barbat din M-ţii Retezat, partea a doua

Realizatori Dan Păvăloiu, Dan Curean şi Radu Puşcaş

(TVR Cluj-Napoca)

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 # Creativ

Producator Claudia Spatarescu

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

*În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia "pulsul străzii"

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producători si realizatori: Radu Dănilă şi Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

*Studioul teritorial Iaşi

*Festivalul Folcloric Internaţional "Hora din străbuni", ediţia a VI-a, Vaslui, 2019-selecţiuni, partea a V-a

Producători Carmen Olaru, Violeta Gorgos

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Destine ca-n filme

*Luiza şi Lucian- Iubire şi demoni

Atunci când totul pare pierdut, o mână întinsă din iubire te poate salva de la moarte. Iubirea salvează, fără îndoială. O dovedesc Luiza şi Lucian, doi oameni care au primit cumplitul diagnostic de schizofrenie, dar care au reuşit să ia viaţa de la capăt, cu dragoste, din dragoste, la maturitate.

Mirela Retegan-Tanti prezentatoarea

Este o prezenţă iubită de copii şi de părinţi, în egală măsură, vinovată de un adevarat fenomen care îi adună laolaltă în număr record de Guinnes Book. Cu sinceritate debordantă, spune lucruri nespuse până acum, pe care şi le asumă cu responsabilitate, evenimente trăite intens şi care au transformat-o radical, ajungând astăzi o femeie de succes.

Prezintă: Iuliana Marciuc

Realizator: Silvia Ionescu

Producător: Iuliana Marciuc


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
16:50 Discover Romania

* Gheorghe Cozorici

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

*Talk-Show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00 5X5 minute de istorie

*Best of

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Gheorghe Cozorici

Producator Cecilia Melinescu

23:30 Articolul VII

Moderator Mihaela Crăciun

Jurnalişti: Raluca Tudor şi Marian Nicola

Producător Mihaela Crăciun

01:00 Cantec şi poveste

*Studioul teritorial Iaşi

Producator Carmen Olaru

01:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

02:00* Natură şi aventură

Realizator Dan Pavaloiu

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Producător tv Monica Ancuța

04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora joi 14 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00* Drumuri aproape

(Redifuzare)*Studioul teritorial Timişoara

Producător Diana Bogea

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30 Parlamentul Romaniei

Producator Ion Stavre

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

*În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia "pulsul străzii"

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producători si realizatori: Radu Dănilă şi Cristina Dănilă

15:00 Cântec şi poveste

Cântec şi poveste .Redifuzare

Studioul teritorial Craiova

15:55 Diasporadar

Producător Diana Gheorghiu

16:00 Garantat 100%.Reeifuzare

Moderator Catalin Stefanescu

Producator Adrian Ionica

16:50 Discover Romania

* Constantin Rautchi

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

*Talk-Show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* 5 x 5 minute de istorie cu Adrian Cioroianu

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

22:30* Câştigă România!

*Singurul show-concurs tv de cultură generală din România, despre România.

Prezinta Virgil Ianţu

Regia artistică Larry Maronesse Producător Diana Pascal

O producţie Zucchero Media şi TVR2

23:20 Discover Romania

* Constantin Rautchi

Producator Cecilia Melinescu

23:30 A doua Roamnie

Producător Liliana Văduva

01:00 Cantec si poveste

Cantec si poveste Studioul teritorial Craiova

01:55 Diasporadar

Producător Diana Gheorghiu

02:00* Drumuri aproape

02:30 Un doctor pentru dumneavoastră (R)

Producător tv Monica Ancuța

04:00* Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora vineri 15 noiembrie 2019
06:00 Punctul pe AZi (R)

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

06:55 Imnul României

07:00 Matinalii

(I)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

08:00 Matinalii

(II)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

09:00 Matinalii

(III)

Moderatori: Ilinca Avram, Stela Botez, Anatol Guzic, Sandu Scobioala
Producător Nicoleta Toacă

Transmisiune directă Chişinău

10:00 Obiectiv comun (R)

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

11:00 Regatul Sălbatic

*„Regatul Sălbatic” este natura. Protecţia şi conservarea acesteia a devenit o urgenţă. Informaţiile ştiintifice actuale pot preveni distrugerea iremediabilă a naturii. Trebuie doar să le cunoaştem. Aceste informaţii sunt spuse de TVR sub forma poveştii „Regatului Sălbatic”. Copii de toate vârstele trebuie să înţeleagă ce provoacă degradarea naturii. Responsabilitatea faţă de natură se învaţă şi vine odată cu cunoaşterea.

Producător Mihai Enea

11:30 Un doctor pentru dumneavoastră

Moderatori: Ana Maria Ghiur
Jurnalist tv Delia Logofătu
Realizator tv Cristina Anton
Producător tv Monica Ancuța

13:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Coleşnic

Transmisiune directă

13:30* Preşedinte pentru România

Emisiune de promovare electorală

14:00* Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Prezinta Alina Stancu

Translator mimico-gestual Laura Ioana

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:55* Vorbeşte corect!

*În fiecare luni, Ruxandra Gheorghe Negrea ia "pulsul străzii"

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producători si realizatori: Radu Dănilă şi Cristina Dănilă

15:00 Cantec si poveste

Redifuzare

Studioul teritorial Timisoara

15:55 Diasporadar

Producator Diana Gheorghiu

16:00 Aventura urbană

Redifuzare

Moderator Irina Luca

Realizator Irina Luca

Producător Oana Turcu

16:50 Discover Romania

*Fory Etterle

Producator Cecilia Melinescu

17:00 Obiectiv comun

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.

Moderator Elena Gutu

Producători: Marina Afanas, Elena Gutu

Transmisiune directa

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

19:00 Punctul pe AZi

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.

Moderator Vasile Munteanu

Producător Zina Cerchez

Transmisiune directă

19:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

20:00* Telejurnal

* Ştiri+*Tema zilei

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Preşedinte pentru România

*Talk-Show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:00* Preşedinte pentru România

*Talk-Show

Moderator Ionuţ Cristache

Jurnalist Oana Cucuruzeanu

Producător Livia Şerban Iancu

Transmisiune directă

22:30* OMUL LINIŞTIT

Film *(THE QUIET MAN-SUA, 1952)

Regia: John Ford

Cu: John Wayne, Maureen O’Hara, Barry Fitzgerald

Comedie.

*1953-Două premii Oscar-Cel mai bun regizor, Cea mai bună imagine; 5 nominalizări;

*1952-FF Veneţia-3 premii; o nominalizare;

*1953-Golden Globes-două nominalizări;

Redactor: Vlad Ţurcan


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)
00:45 Discover Romania

*Fory Etterle

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Cantec si poveste

.

Studioul teritorial Timisoara

01:55* OMUL LINIŞTIT

Film *(THE QUIET MAN-SUA, 1952)

Regia: John Ford

Cu: John Wayne, Maureen O’Hara, Barry Fitzgerald

Comedie.

*1953-Două premii Oscar-Cel mai bun regizor, Cea mai bună imagine; 5 nominalizări;

*1952-FF Veneţia-3 premii; o nominalizare;

*1953-Golden Globes-două nominalizări;

Redactor: Vlad Ţurcan


XX ACEST PROGRAM ESTE INTERZIS COPIILOR SUB 12 ANI (12)
04:05* Obiectiv comun (R)

05:00 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

05:54 100 de poveşti despre Marea Unire

-5 minute de istorie cu profesor dr. Adrian Cioroianu

Pagini din istoria contemporana a Romaniei,de la Primul Razboi Mondial la Constituţia din 1923, de la agonia luptelor pană la dramatismul tratativelor de pace.Inceputul Romaniei Mari rămăne o fascinantă pagină de trecut.Istoria este cea mai frumoasă poveste,iar unirea se construieşte zi de zi.

Producator Irina Ifrimache si Dana Ionita

Ora sâmbătă 16 noiembrie 2019
06:00 Unirile Romanilor (R)

Documentar *

Episodul 4/6

Producător Radu Gaina

06:55 Imnul României

07:00 Drumul lui Leşe .redifuzare

* Drumul lui Leşe este un program în care se îmbină armonios dezbaterea, monologul şi actul artistic ancorat în realitatea autohtonă şi universală. Este o emisiune croită în jurul unui personaj carismatic, care debordează de vitalitate şi care reuşeşte să transmită publicului mesaje clare, făcându-l, în acelaşi timp, cu umorul specific, să gândească şi să se redescopere.

Moderator Grigore Leşe

Redactori Sorina Soare, Sandrino Gavriloaia

Producător Sînziana Miloşoiu

Realizator Grigore Leşe

07:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

08:00 Ferma

Nu mai aveţi loc la oraş? Încercaţi la ţară!

Emisiune pentru actuali şi viitori tineri fermieri

Undeva în România În vechea „Cetate de piatră” din Ţinutul Chioarului, maramureşenii au crescut animale dintotdeauna.

Un fermier care a deţinut o televiziune locală în anii 90, de meserie energetician, a început din 2011 să crească vaci de carne din rasa Angus (de origine din Scoţia) care s-au aclimatizat bine în Romania.

Ferma lui are peste 250 de capete care cresc în aer liber, din primăvară pană la venirea toamnei, cand sunt aduse în grajduri dotate cu panouri fotovoltaice.

Participă: Virgil Tanţaş-dir.gen. D.A.D.R Maramureş, Ioan Florin Urs-dir. exc. A.P.I.A Maramureş, Vasile Lupuţi-fermier, Şomcuta Mare

Jurnalist Sergiu Marinescu

Emisiune de Viorel Popescu şi Eugen Daniel Iancu

08:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

09:00 M.A.I aproape de tine

Jurnalist Bogdan Serban Iancu

09:30 Lumea azi

Prezintă Ioana Dumitrescu

10:00 Mic dejun cu un campion

După o binemeritată vacanţă de vară, dragi prieteni, iată-ne din nou împreună, gata de noi întâlniri pe care, mărturisim cu mâna pe inimă, sperăm că le veţi preţui la fel de mult ca şi noi. Pentru că, ne vor fi alături în studioul de la Cafe Verona nu numai oameni interesanţi şi competenţi în meseriile lor, ci şi personalităţi care au demonstrat că împlinirea desăvârşită este calitatea umană şi exemplul de conduită morală şi profesională pe care l-au atins în viaţa lor. Dacă aceştia ne sunt şi prieteni, cu atât mai bine, cu atât mai mult se va resimţi familiaritatea fără fard a convorbirilor noastre de sâmbătă dimineaţă.

Amfitrion Daniela Zeca Buzura

Producător Ileana Ploscaru Panait (

10:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

11:00 Exclusiv în România

Prezentator Cristian Tabără

Producători: Marin Găbudean, Cristina Magearu

11:45* Teatru * Teatru TV

*Richard al III-lea de William Shakespeare

Adaptarea TV de Ion Barna dupa traduceri de Ion Barbu, Romulus Vulpescu, Dan Dutescu, Barbu Solacolu si Florin Nicolau

Spectacol inregistrat in anul 1969 in studiourile TVR

In distributie: Ion Marinescu, Eugenia Badulescu, Gheorghe Cozorici, Constantin Rautchi, Olga Tudorache, Emanoil Petrut, Gheorghe Oancea, Gheorghe Dinica, Anda Caropol, Boris Ciornei, Dinu Ianculescu, Mihai Dogaru, Adrian Georgescu, Nelly Sterian, Matei Gheorghiu, Dem Radulescu, Stefan Tapalaga, Radu Cazan si altii

Decoruri si costume Vasile Rotaru

Regia artistica Ion Barna

O seara de neuitat pentru iubitorii Thaliei-Richard al III-lea de William Shakespeare, in regia lui Ion Barna, prin valoarea distributiei, un spectacol document, iar prin calitatea artistica, un spectacol eveniment.

Realizat in studiourile TVR in anul 1969, spectacolul ne ofera o imagine semnificativa de forta a interpretilor din distributie, multi plecati dintre noi.

Ii veti putea revedea pe cativa dintre cei mai prestigiosi slujitori ai teatrului romanesc, ca: Olga Tudorache, Gheorghe Cozorici, Elena Badulescu, Gheorghe Dinica si altii.

Redactor George Mladen

Teatrul Național de Televiziune este un proiect Casa de Producție TVR, difuzat pe canalele TVR

Producător coordonator Demeter András István

Semn Audienta AG

14:00 Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Violeta Iorgulescu,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:30 Generaţia următoare

*Ediţia 1/8

Realizatori: Angela Avram şi Roxana Gheorghe

Producator Angela Avram

15:00 Ora regelui

Realizator Bogdan Șerban-Iancu

Producător Lidia Voicu

15:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

16:00 Drag de România mea!
Prima parte

Prima parte

Prezintă: Paul Surugiu-Fuego

Jurnaliști: Adina Toderașcu, Andreea Baciu

Producător: Codruţa Prunariu

17:00 Drag de România mea!
Partea a doua

Partea a doua

Prezintă: Paul Surugiu-Fuego

Jurnaliști: Adina Toderașcu, Andreea Baciu

Producător: Codruţa Prunariu

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Stela Danila

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:30 Dăruieşte, Românie! (R)

Moderator şi realizator Carmen Târnoveanu

Jurnalişti: Răzvan Petrişor şi Laurenţiu Năstase

Documentarist Gabriela Mocanu

Producător Raluca Amzăr

20:00* Telejurnal

* Ştiri +*

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

21:00 Documentar TVRi

*(Redifuzare)

Unirile Romanilor- Episodul 4/6

Producător Radu Gaina

22:00* Film, Iancu Jianu Haiducul România, 1981

Regia: Dinu Cocea

Scenariul: Eugen Barbu, Mihai Opriş, Dinu Cocea

Cu: Florin Piersic, Marga Barbu, Toma Caragiu, Colea Răutu, Constantin Codrescu, Carmen Maria Struja, Aimee Iacobescu

Aventuri,

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
23:35 Regatul Sălbatic

Producator Mihai Enea

00:00 Destine ca-n filme


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
01:00 Ora regelui

Realizator Bogdan Șerban-Iancu

Producător Lidia Voicu

01:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

02:00* Film, Iancu Jianu Haiducul, România, 1981

Regia: Dinu Cocea

Scenariul: Eugen Barbu, Mihai Opriş, Dinu Cocea

Cu: Florin Piersic, Marga Barbu, Toma Caragiu, Colea Răutu, Constantin Codrescu, Carmen Maria Struja, Aimee Iacobescu

Aventuri, ultimul film din "seria Haiducilor".

Muntenia, începutul secolului al XIX-lea, în plină epocă fanariotă.

Cu bijuteriile furate de la domniţa Ralu, haiducul Anghel Şaptecai vrea să cumpere arme de la Braşov şi să se alăture oştii pe care o strânge căpitanul de panduri Tudor Vladimirescu pentru a salva Ţara Românească de domnitorii fanarioţi care au înstrăinat bogăţiile ţării şi au sărăcit populaţia

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:35 Regatul salbatic

Producator Mihai Enea

04:00 Daruieste Romanie! (R)

05:30 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Ora duminică 17 noiembrie 2019
06:00 Reteaua de idoli

06:55 Imnul României

07:00 Universul credinţei

(I)

Jurnaliști: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.
Producător: Andrei-Victor Dochia

Transmisiune directa

08:00 Universul credinţei

(II)

Jurnaliști: Paula Tăbârcă, Ileana Gaiță, Cristina Andrei, Estela Dincă, Lucia Toader, Răzvan Bucuroiu, Rafael Udriște, Corneliu Vlad Matache, Ciprian Dumea, Daniel Vistorovschi.
Producător: Andrei-Victor Dochia

Transmisiune directa

09:00 Pro patria

09:30 Pescar hoinar

* Păstrăvi... adrenalină.... recorduri.

În căutarea păstrăvului, pescarii hoinari au urcat pe Târnava Mare... o expediţie în care au reuşit o captură trofeu după un dril spectaculos. Au profitat apoi de invitaţia muscarilor, care se întreceau în ultima etapă a Campionatului Naţional de pescuit la muscă... rezultatul?!... un adevărat festival al capturilor de păstrăv-pe scurt, încă o poveste cu şi despre pescuit şi o călătorie de neuitat.

Prezintă Eugen Roibu şi Ştefan Stoica

Producător şi realizator Ligia Baboş

10:00 În grădina Danei

Jurnalist Magda Olteanu

Producător tv. Dana Constantinescu

10:35 Viaţa satului

Viaţa satului (I)

Prezentator Dana Constantinescu

Moderator Gabriel Gherghescu

Jurnalişti: Ovidiu Dinescu, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Alexandru Popescu.

Producători tv: Gabriel Gherghescu, Cosmin Andrei

Producător coordonator Viorel Popescu

11:50 Minutul de agricultura

12:00 Viaţa satului

Viaţa satului (II)

Prezentator Dana Constantinescu

Moderator Gabriel Gherghescu

Jurnalişti: Ovidiu Dinescu, Marian Eftimie, Teodor Dumitriu, Alexandru Popescu.

Producători tv: Gabriel Gherghescu, Cosmin Andrei

Producător coordonator Viorel Popescu

13:00* Tezaur folcloric

.

Jurnalişti tv: Roxana Pletea Popuşoi, Carmen Vrabete

Producător Gheorghiţa Nicolae

13:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

14:00 Telejurnal

*Meteo(inregistrat) *Sport(inregistrat)

Translator mimico-gestual Laura Ioana

Producatori Violeta Iorgulescu,Anamaria Panait

*ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ SI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

14:30 La un pas de România

*Aromânii din Macedonia (III)

Bisericile de piatră, adevărate catedrale, ridicate pe culmile munților rămân și acum martore a unui trecut în care aromânii stăpâneau munții Balcanilor. Comunitățile de aromâni care au populat culmile singuratice ale munților erau recunposcute ca fiind unele din cele mai bogate. Si de aceea pentru fiecare sat de aromâni era o mare onoare să-și construiască o biserică mai mare, mai spațioasă, cu icoane mai frumoase decât ale celor din satul vecin. Multe dintre aceste biserici au avut preoți școliți în România și nu de puține ori acești învățători au ținut slujbe în limba română sau în dialectul aromân. Azi cadedrale aroânilor sunt închise. Doar la sărbătorile de hram mai sunt deschise, dar și atunci cei care le calcă pragul sunt bătrânii din sat. Slujbele se țin în limba veche slavă sau în macedoneană. Doar inscripțiile de pe icoanele vechi mai găsuiesc în limba română.

Realizator Aura Dobre

15:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
15:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

16:00 Vedeta populară

*Editia 5/10.Partea I.

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

17:00 Vedeta populară

*Partea a II-aI. Editia 5/10

Prezentator Iuliana Tudor

Jurnalisti: Ana-Maria Târâlă, Steluța Matios

Producător Iuliana Tudor

18:00 Telejurnal Moldova

Prezentator Victoria Colesnic

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

Transmisiune directă

18:30 Interviurile Telejurnalului Moldova

19:00 CONEXIUNI

Transmisiune directa

20:00* Telejurnal

* Ştiri

Prezintă Radu Andrei Tudor

Producători: Violeta Iorgulescu, Anamaria Panait

Transmisiune directă

*Meteo (Montaj )

*Sport (Montaj)

21:00 Reţeaua de idoli

Redactor Mariana Cernăianu

Realizator Irina Păcurariu

21:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

22:00 Film,Dreptate in lanturi România, 1984

Regia: Dan Pita

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
23:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

00:00 Garantat 100%

Moderator Catalin Stefanescu

Producator Adrian Ionica

00:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

01:00 Politică şi delicateţuri cu Mircea Dinescu

Jurnalist Iulia Ioaniţoaia

Producător Dan Manoliu


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
01:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

02:00* Film, Dreptate in lanturi, România, 1984

Regia: Dan Pita

.

Redactor: Marian Nicola


XX ACEST PROGRAM POATE FI VIZIONAT DE COPIII IN VARSTA DE PANA LA 12 ANI NUMAI CU ACORDUL SAU IMPREUNA CU PARINTII ORI FAMILIA (AP)
03:50 Discover Romania

Producator Cecilia Melinescu

04:00 CONEXIUNI (R)

05:00 Interviuri le telejurnalului Moldova (R)

05:30 Telejurnal Moldova (R)

Translator mimico gestual

ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ

RECOMANDĂRI