SPORT

Şase medalii pentru sportivii moldoveni, la turneul internaţional de tenis de masă de la Albena

La turneul internaţional de tenis de masă de la Albena, sportivii din Republica moldova au obţinut şase medalii.

Multiplul campion naţional Vladimir Semipeadnâi s-a clasat pe primul loc la categoria de vârstă 50-59 de ani. Tânăra sportivă Natalia Brânza a cucerit medalia de aur la categoria de vârstă până la 18 ani.

Igor Ni a jucat în concursul Open, cel mai valoros de la acest turneu, şi s-a clasat al doilea după ce a cedat în finală, scor 1 la 4 în faţa bulgarului Teodor Yordanov. Vadim Piliponcic în pereche cu Denis Pasternikov din Ucraina au venit pe doi, la dublu, la categoria de vârstă până în 50 de ani.

Tot în concursul Open, Daniil Titov şi Igor Ni s-au clasat pe locul trei, la dublu. La turneul de la Albena, Republica Moldova a avut 25 de sportivi.