Victorie la scor pentru FC Balkan, în cea de-a şasea etapă a campionatului Republicii Moldova la fotbal în sală

Ploaie de goluri în meciul câştigat de FC Balkan în faţa Sportului Studenţesc în cea de-a şasea etapă a campionatului Republicii Moldova la fotbal în sală. Farmaciştii s-au impus cu 9 la 5 şi au revenit pe podium.

FC Balkan a avut o primă repriză excelentă, reuşind să înscrie de 4 ori până la pauză.

Farmaciştii au continuat la fel de bine şi în debutul reprizei secunde şi în minutul 25, conduceau deja cu 6 la 0.

Echipa Sportul Studenţesc nu s-a lăsat însă bătută uşor şi peste 10 minute a reuşit să se apropie la doar trei goluri.

OLEG CHITOROAGĂ, căpitan, FC Balkan Pharmaceuticals: „Conduceam cu 6 – 0, era tot bine, dar în a doua repriză puţin ne-am relaxat, ceea ce a adus puţină presiune asupra noastră.”

FC Balkan a reuşit să se impună la final cu 9 la 5 şi graţie acestei victorii a revenit pe podium în Divizia Naţională. Lider este Dinamo Plus, care a învins cu 6 la 1 pe Rîmbcom. Poziţia secundă este ocupată de Clic-Media, care a trecut cu 3 la 0 de Steaua Dental. În cel de-al patrulea meci, Sporting Nisporeni a cedat cu 5 la 7 în faţa echipei Next.